Vlastním autem poprvé k moři ?

Datum: 
26. 4. 2022
Autor: 
lucyholiday

Jedete na dovolenou do Itálie vlastním autem poprvé k moři do Itálie? I pro „nováčky“ to není zase tak velký problém, jak by se třeba na první pohled zdálo. Chce to hlavně klid a všechno klapne.

Dopředu si naplánujte, kudy pojedete. Z východních Čech jezdíme směr Havlíčkův Brod – Jihlava - Znojmo – Vídeň – Graz – Klagenfurt – Itálie. Pokud už máte zajištěno ubytování v Itálii rádi vám poradíme. Zpět jezdíme buď přes Vídeň nebo u Villachu odbočíme směr Salzburg – Linec – České Budějovice.

Popravdě nejméně cesta ubíhá u nás doma. Vzhledem k rychlosti výstavby dálnic v Čechách a na Moravě se musíte prokousat spoustou měst a vesnic, kde na vás číhají rychlostí radary.

V hlavní sezóně v době letních školních prázdnin, které v německých zemích začínají o zhruba 14 dní později než u nás, bychom vám nedoporučili cestu na dovolenou do Itálie přes Salzburg. U tohoto rakouského města se totiž směrem k Jadranu sbíhají dálnice A1 a A8. Tou druhou cestují hromadně turisté z Německa nejen do Itálie, ale i na chorvatskému pobřeží. A tak dálnice většinou úplně stojí a několikahodinoví kolony jsou pravidelností. Směrem zpět do České republiky problém nebývá. Zvláště pokud se vám nechce čekat u Tauernského tunelu a zvolíte nepatrně delší objížďku po paralelní silnice vedoucí přes horské středisko Obertauern.  Odměnou vám budou krásná panoramata rakouských Alp. Popis podrobné trasy vám rádi na požádání zašleme. A vaše dovolená v Caorle a okolí bude super, přátelé 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram