Lyžování ve Val di Sole

Nadmořská výška: 900 – 2.585 m

Cesta autem: Praha – München – autostráda A22 (Brennero Modena /EXIT SS42  – San Michele Mezzocorona) – Cles – Male – Val di Sole

Vzdálenost: 740 km z Prahy

 

Val di Sole patří k nejrozsáhlejším oblastem italských Dolomit a rozprostírá se na rozhraní severoitalského Trentina a Lombardie. Lyžování ve Val di Sole znamená 6 lyžařských středisek Pinzolo, Pejo, Marilleva/ Folgaria, Madonna di Campiglio, Ponte di Legno a Passo Tonale.

 

Val di Sole –  “Slunečné údolí”, je jednou z nejrozsáhlejších oblastí italských Dolomit, které se rozprostírá západně od Bolzana na rozhraní Trentina a Lombardie. Lyžování v oblasti Val di Sole znamená více než 340 km upravených lyžařských tratí všech náročností v těchto střediscích: Madonna di Campiglio, Ponte di Legno, Passo Tonale (celoroční lyžování na ledovci Presena), Marilleva/Folgarida, Pinzolo, Pejo, Monte Bondone.

Střediska  mají svou permanentku, kromě toho lze v každém ze středisek zakoupit různě kombinované typy skipasů nebo můžete využít skipas pro celou oblast Superskirama (neomezený skipas do všech středisek). V rámci lyžování v Itálii se skipasem můžete navštívit i 50 km vzdálené středisko Paganella (u odbočky z dálnice Mezzocorona) a také Folgariu a Monte Bondone. Celá oblast Val di Sole disponuje více než 140 přepravními zařízeními s hodinovou přepravní kapacitou 80.000 lyžařů. Kromě zaručeného slunečného počasí a kvalitních moderních lyžařských terénů si přijdou na své určitě i milovníci běžkařských terénů u Madonny di Campiglio, ale také vyznavači aktivního odpočinku. Díky neustálé modernizaci přepravních zařízení, umělému zasněžování a cenové dostupnosti byla v minulých letech nejvíce navštěvovanou lyžařskou oblastí z celé Itálie.

Nabídka lyžování Val di Sole

Napsat komentář

Váš email nebude publikován. Povinná pole jsou označena symbolem *