Lyžování Val di Fassa

Nadmořská výška: 1.320 – 2.950 m

Cesta autem: Praha – München – autostráda A22 – Brennero – Modena /EXIT Egna/Ora  – směr Cavalese – SS48 – Moena, Val di Fassa

Vzdálenost:750 km z Prahy

Vzdálenost mezi jednotlivými středisky

Canazei – Campitello – 2 km

Canazei – Mazzin – 6 km

Campestrin – Mazzin – 2 km

Canazei – Moena – 15 km

Canazei – Predazzo – 23 km

Canazei – dálnice – 50 km

Canazei – Malga Ciapela (Marmolada) – 13 km

Canazei – Pozza – 8 km

Canazei – Alba di Canazei – 1 km

Canazei – Penia – 2 km

Campitello – Mazzin – 3 km

Vigo – Pozza – 1 km

 

V srdci Dolomit, mezi Albou, Canazei, Campitellem, Vigem, Pozzou di Fassa a Passem Costalunga (mezi mohutným masivem Gruppo del Sella a Marmoladou) naleznete 120 km sjezdových tratí území. Super možnosti lyžování ve Val di Fassa.

Val di Fassa má několik areálů:

Belvedere-Pordoi, Ciampac, Fedaia-Marmolada, Col Rodella-Sella Pass, Buffaure, Catinaccio-Ciampedie-Costalunga Pass, Alpe di Lusia.

Díky své výhodné poloze se lyžuje z údolí Val di Fassa dostanou  až k nejvyšší hoře Marmoladě (3.343 m), což je vrchol a absolutně nejlepší lyžování z celých italských Dolomit.

V rámci skipasu Dolomiti Superski si zde můžete vyzkoušet ty nejprudší sjezdovky. Z Val di Fassa se dostanete přímo na zelený nebo oranžový okruh Sella Rondy – jedná se o cca 40 km dlouhé okruhy po směru nebo proti směru hodinových ručiček kolem skalního masívu, kde můžete přejet na lyžích přes Val di Fassa (napojeno kabinovou lanovkou Pecol z Canazei a Col Rodella z Campitella) do Arabby, Val Gardeny anebo Alta Badie. Podle náročnosti si zde opravdu vybere každý –  tréninková místa v Alta Badii a zkušenější lyžaři zase náročnější trasy ve známé Val Gardeně. Kdyby ani toto nestačilo, tak si zkuste zajet na Passo Pordoi (2.950 m).

Běžkování

5 areálů (Pozza di Fassa, Mazzin-Campitello, Canazei, Alba –Ciampac, Passo San Pellegrino-Alochet). Celým údolím vede trať Marcialonga (z Moeny do Cavalese).

Nabídka lyžování Val di Fassa

Napsat komentář

Váš email nebude publikován. Povinná pole jsou označena symbolem *