Lyžování v Itálii – obecné informace

UBYTOVÁNÍ V APARTMÁNECH

 

U standardních pobytů je délka ubytování na 7 nocí od soboty do soboty, výjimečně od neděle do neděle, nebo na 5 nocí od neděle do pátku. U všech pobytů je možné nastoupit ubytování až v odpoledních či večerních hodinách. Agentura, kde si klient vyzvedává klíče, není povinna je vydat v jiné době (především dříve), než je stanoveno v pokynech na cestu. V případě zpoždění je třeba upozornit pořádající cestovní kancelář. CK neodpovídá za eventuální neposkytnutí služeb způsobené opožděným příjezdem. Klienti jsou povinni opustit ubytování ve stanovený den v ranních či dopoledních hodinách opět uvedených v odjezdových pokynech.

 

APARTMÁNY

Ve spolupráci s partnerem v Itálii se snažíme  popsat typy jednotlivých kapacit co možná nejpřesněji (skladba a typy lůžek), i tak jsou ale drobné odlišnosti možné a nemůžeme  přidělení odlišné typologie vždy zcela ovlivnit. U apartmánů typu BILO a TRILO jsou jednotlivé pokoje od sebe odděleny zdí, zatahovací stěnou nebo pouze skříněmi, které nemusí dosahovat až ke stropu. Všechny apartmány jsou rodinného charakteru a již při rezervaci je potřeba si ověřit zda jednotlivé ložnice mají palandy nebo jednotlivá lůžka. V několika rezidencích se vyskytují vícepatrové apartmány, kde jednotlivé místnosti nejsou odděleny dveřmi a proto je potřeba při rezervaci ověřit typ apartmánu. Některé rezidence mají více vchodů a není proto v našich silách zajistit, aby apartmány byly vedle sebe.

 

MONO – 1 místnost

BILO – 2 místnosti

TRILO – 3 místnosti

QUADRI – 4 místnosti v apartmánu

Číslovka za typem apartmánu označuje počet lůžek v apartmánu, přistýlka je možná pouze v některých případech a za příplatek. Teplota v apartmánech nebo pokojích dle italských norem nepřesahuje 22 C.

 

VYBAVENÍ APARTMÁNU:

Pokud není uvedeno jinak, apartmány nejsou vybaveny ručníky, povlečením, utěrkami, mycími ani hygienickými potřebami. U některých ubytovacích kapacit je možno si objednat povlečení a ručníky při rezervaci zájezdu – za příplatek placený na místě v €. Elektrické zásuvky se mohou lišit v některých kapacitách od českých, doporučujeme vzít si s sebou redukci. Upozorňujeme klienty, kteří si do Itálie vezou vlastní povlečení, že zejména velikosti přikrývek se mohou rozměrově lišit od českých standardů.

 

HOTELOVÉ POKOJE:

1/1 – jednolůžkový pokoj 1/2 – dvoulůžkový pokoj, 1/3 – třílůžkový pokoj, 1/4 – čtyřlůžkový pokoj

Přistýlka znamená 3. a 4. lůžko ve 1/4 a 1/3 pokoji a může to být pevné lůžko nebo případně rozkládací. Ve čtyřlůžkovém pokoji může být i patrová postel (palanda) nebo rozkládací gauč pro 2 osoby. Ve třílůžkovém a čtyřlůžkovém pokoji (mimo pokojů typu suite) spí všechny osoby v jedné místnosti.

 

VYBAVENÍ HOTELOVÉHO POKOJE:

Ke standardnímu vybavení patří ručníky a povlečení. Dále se vybavení liší podle kategorie hotelu. Dětská postýlka je za příplatek (pokud není zahrnuta v ceně). Přesné informace naleznete vždy u konkrétní ubytovací kapacity.

 

PARKOVÁNÍ

Apartmán/rezidence: pokud je parkování zajištěno, jedná se vždy o 1 parkovací místo na apartmán
Hotel: je-li zajištěno, jedná se obvykle o parkoviště s omezeným počtem míst u hotelu.
U rezidencí v centru města nemusí být vždy vyhrazené parkoviště a CK není povinna zajistit parkovací místa.

 

DELEGÁTSKÉ SLUŽBY

Delegát na místě není zajištěn, pro klienty je k dispozici asistenční služba cestovní kanceláře na mobilním čísle uvedeném v pokynech na cestu, která se Vám v případě nutnosti bude snažit pomoci. Tato služba je Vám k dispozici v den Vašeho příjezdu do Itálie od 16.00 do 20.00. V průběhu pobytu lze nově vzniklé poruchy v apartmánu (prasklá žárovka, prázdná plynová bomba,…) odstranit pouze v úředních hodinách místní agentury nebo recepce. Služba CK ve všední dny je rovněž omezena úředními hodinami, od pondělí do čtvrtka od 08.30 do 17.30 a v pátek od 08.00 do 17.00

 

SKIPASY

Ve všech lyžařských střediscích, kde mají děti určité věkové kategorie skipas zdarma, je čerpání tohoto skipasu podmíněno doprovodem jednoho z lyžujících rodičů nebo dle střediska dospělé osoby, která si zakoupí stejný typ skipasu i co do počtu dní. Když jsou v katalogu uvedeny ceny skipasů v Kč, platí tyto ceny pouze při objednání skipasů v CK spolu s ubytováním. Kde jsou ceny uvedeny v €, zakupuje si klient tyto skipasy sám na místě. Zde je potřeba fotografie (nebo osobní doklad s fotkou) a vratná kauce za skipas je uvedena u každého střediska. Vícedenní skipasy lze čerpat pouze ve dnech následujících za sebou bez přerušení.

 

ZÁVĚREČNÝ ÚKLID v apartmánech

Klient musí VŽDY uklidit kuchyňský kout a vynést odpadky. U většiny ubytovacích kapacit závěrečný úklid není zahrnut v ceně ubytování a klient je povinen uhradit tento poplatek na místě v €. Ve výjimečných případech (a to pouze je-li tato možnost v nabídce výslovně uvedena) může klient provést kompletní úklid celého apartmánu vhodnými čisticími prostředky sám. Částka výšky  závěrečného úklidu je pevně stanovena majitelem objektu nebo italskou agenturou. V Itálii je také povinné třídit odpad.

 

FAKULTATIVNÍ PŘÍPLATKY

V případě služby na objednávku  je nutné objednat při rezervaci zájezdu, přestože u některých platba probíhá až v místě pobytu v € (například, garáž, povlečení, dětská postýlka…).

 

VRATNÁ KAUCE

Poplatek, který klient skládá na místě pobytu jako garanci, že apartmán bude předán po skončení pobytu ve stejném stavu, jako byl převzat na začátku pobytu. Částka vratné kauce je odlišná u jednotlivých ubytovacích kapacit. Při ukončení pobytu v den odjezdu vám bude kauce vrácena, pokud majitel objektu nezjistí žádné poškození zařízení. V případě nutnosti se z kauce také strhává penále za nedostatečně uklizený apartmán.

 

SPOTŘEBA

Jedná se o poplatek za spotřebu plynu, vody a elektřiny při pronájmu apartmánu. Zda je spotřeba v ceně či nikoli naleznete v detailním popisu konkrétního apartmánu.

 

ZVÍŘATA

Nejsou povolena, pokud není v nabídce uvedeno jinak, na vyžádání ověříme.

 

WELLNESS CENTRA

Do bazénů je ve většině případů povinná koupací čepice (běžně je možné si ji zapůjčit či zakoupit na místě). Dětem do 18 let je většinou povolen vstup pouze v doprovodu rodičů. Vstup do bazénů či wellness center může být omezen věkem (informujte se v CK na konkrétní kapacitu). Možnost vstupu se řídí otevírací dobou. Povinné může být i zapůjčení županu či přezůvek.

 

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Není zahrnuto v ceně. Doporučujeme klientům, aby se připojistili. Přímo na webu agentury Lucy Holiday naleznete srovnávač komplexního cestovního pojištění s možností uzavření pojistky online.

Přímý odkaz je zde, stačí kliknout:

http://www.srovnejto.cz/kalkulace-cestovni/?ref=20004

 

POBYTOVÁ TAXA

Upozorňujeme klienty, že turistický poplatek se již platí téměř ve všech střediscích. Výše poplatků se v jednotlivých městech liší, vždy záleží na dané obci a konkrétní ubytovací kapacitě. Tento poplatek je klient povinen vždy hradit na místě v €. Částky se pohybují od 0,50 €/os. /den až po 3 €/os. /den.