Jak ušetřit za pokuty v Rakousku?

Datum: 
5. 5. 2022
Autor: 
lucyholiday

Pokud pojedete přes Rakousko k moři do Itálie nebo se vracíte zpět domů, určitě si přečtěte následující řádky. Mohou  vám ušetřit problémy a hlavně peníze.

Opravdu. Nevěříte? V Rakousku stejně jako u nás platí omezení rychlosti na dálnicích na 130 km/h. Ale navíc celkem často se při jízdě po rakouských dálnicích setkáte s elektronickými informačními tabulemi, upravujícími v úseku, kde právě jedete,  rychlostí limit. A tu je právě nebezpečí pro vaše peněženky.

Opravdu pozor na pokuty v Rakousku za překročení rychlosti. Dálniční regulační tabule, jaké znáte od nás, upravují v některých úsecích povolenou maximální rychlost. To znáte i z našich cest. Pozor je ale potřeba si dát i na svítící nápis pod maximální rychlostí „IG-L“. Svítí v některých zónách a znamená pro řidiče další nepříjemnost. Pokud totiž překročíte v tomto místě maximální povolenou rychlost jízdy, čeká vás nejen pokuta za vysokou rychlost, ale i sankce za znečišťování ovzduší. Úseky označené IG-L mají totiž omezenu rychlost i z důvodů snížení vypouštěných emisí projíždějících aut. Tak určitě buďte obezřetní, aby se vám cesta zbytečně neprodražila, pokuty jsou vysoké.

A ještě jedna praktická věc. I v těchto úsecích se vám stane, že kolem vás prosviští třeba rakouský řidič. Chladnou hlavu přátelé, viděli jste opravdu tu 80km/h svítící na tabuli, nespletli jste se, nezrychlujte. Omezení totiž pro některé skupiny automobilů (třeba některé elektromobily) neplatí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram