Jak platit mýto v Itálii

Datum: 
9. 7. 2022
Autor: 
lucyholiday

Poradíme vám, jak platit mýto v Itálii. Italská dálniční síť je postavena na systému mýtných bran. Ale nebojte se, to hravě zvládnete.

Vzhledem ke své příznivé vzdálenosti z ČR je  ubytování v Itálii velmi dobrou volbou. Pokud jedete třeba poprvé, může se vám systém platby za užití dálnice jevit jako komplikovaný.

Čtěte dál! Výše poplatku na italských dálnicích je odvozena podle poštu ujetých kilometrů. Pro vaši představu můžete počítat s přibližnou částkou 2 Kč/km dálnice. Při vjezdu na dálnici si z turniketu vytáhnete lístek, který pečlivě uschovejte. Jeho ztráta by se vám mohla značně prodražit.  V letní sezóně plné turistů pro urychlení provozu to často funguje i tak, že lístky rozdávají ve frontách čekajících řidičů pracovníci správy dálnice a vše se tak značně zrychlí.

Při výjezdu z dálnice jsou instalovány mýtné brány se závorou. Doporučujeme se řídit podle tabulí nad jednotlivými jízdními pruhy.

Žlutá tabule TELEPASS – obr.

je určena pro vozidla vybavena jednotkou Telepass. Ti mají provoz zpravidla rychlejší, pro našince tento výjezd není požitelný.

Modrá tabule CARTE – obr.

lze platit pouze kreditní kartou v automatu – je bez obluhy

Bilá tabule – obr.

Lze platit v hotovosti nebo kreditní kartou v automatu - je bez obsluhy

Bílá tabule – obr.

Lze platit v hotovosti nebo kreditní kartou obsluze.

Doporučujeme nespoléhat se na platbu kreditní kartou. Ne všechny typy karet jsou totiž akceptovány. Výjezdní pruhy s automatem jsou navíc bez obsluhy. Tu je v případě, že se platba nepovedla, potřeba přivolat a to bývá problém. Rozhodně nedoporučujeme couvat a otáčet se, je to zakázáno a výrazně pokutováno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram