Dovolená Rosolina Mare – informace

Italské letovisko Rosolina Mare leží v přírodním prostředí delty řeky Pád 60 km na jih od Benátek. Téměř celé letovisko je pokryto hustým borovicovým porostem. Je to menší letovisko, které nabízí svým hostům klid a pohodu. Pobyt v tomto klidnějším letovisku doporučujeme pro klidnou a nenáročnou rodinnou dovolenou.

Rosolina Mare je menší klidné letovisko v severní části Itálie – Veneto, plné zeleně a ponořené v piniovém háji asi hodinu cesty jižně od Benátek (Venezia).

Místní pláž Rosolina Mare je 9 km dlouhá, písečná s pozvolným vstupem do vody, ideální pro rodiny s dětmi i každého příznivce lenošení a koupání. K procházkám láká pobřežní promenáda – vhodná i pro in-line brusle, ale také jedinečná přírodní laguna v deltě řeky Pád.

Dovolená v Rosolina Mare je našimi turisty velmi vyhledávána. A to jednak  díky nižším cenám i příznivé vzdálenosti z ČR. Najdete zde i několik obchodů, restaurací a pizzerií, výbornou italskou zmrzlinu, půjčovnu kol a šlapadel, minigolf, nafukovací skákadla i tobogán, prostě všechno pro pohodvou dovolenou u moře.

MOŘE A PLÁŽE

Zdejší pláž s jemným pískem je velmi široká a ocení ji především rodiny s dětmi. Jaderské moře je v těchto místech ještě poměrně mělké a díky slunci příjemně prohřáté, široké pláže se táhnou v délce 8,5 km a lemuje je pobřežní promenáda.

ZÁBAVA

Za zábavou se můžete vydat cca 20 km severně od Rosoliny do vodního parku Acquaparco Idrofollie – nachází se v městečku Chioggia. Nabízí více než 200 metrů skluzavek, bazény, magickou lagunu, možnost půjčení loděk, hřiště pro děti, aj. Nedaleko Ravenny se nachází další zábavný park Mirabilandia. Především pro děti je přichystán bezpočet atrakcí.

Toužíte-li po klidnějším typu zábavy, můžete navštívit  přírodní zahradu Giardino Botanicom, která se nachází na jižním konci letoviska.

Každý týden jsou Rosolina Mare pořádány tradiční trhy s domácími produkty – každé pondělí (Rosapineta blízko náměstí Piazza S. Giorgio) a čtvrtek (náměstí Piazzale Europa).

Jednodenní výlet si můžete udělat do Benátek nebo Padovy (krásné město středověkého rázu s cennými historickými stavbami.

Zpět na katalog ubytování Rosolina Mare.

Napsat komentář

Váš email nebude publikován. Povinná pole jsou označena symbolem *