Dovolená Lignano

Lignano je italské městečko nacházející se v oblasti Friuli-Venezia Gulia. Leží na poloostrově omývaném Jaderským mořem ze tří stran. I přes to, že je Lignano novodobým letoviskem a je zde malé množství památek, rodinné domky, veselé uličky plné barviček a noční rušný život Vás ohromí natolik, že na památky si ani nevzpomenete. A pokud dáváte přednost té aktivní a dobrodružné dovolené před klidnou, nikde jinde nenajdete tolik zábavy jako tady.
Vytvořte si zážitek na celý život díky místní výtečné kuchyni, díky vyhlášeným vínům, které perfektně oživí večerní chvilky a díky kouzelnému moři, které ve Vás vzbudí pohodu, kterou nebudete chtít opustit.

Opalovačka na zlaté pláži

Prožijte nezapomenutelné dny plné slunce, odpočinku a her na pláži s jemným zlatavým pískem. Lignano se též pyšní modrou vlajkou EU, kterou obdrželo za čisté moře díky pravidelné péči a udržování pláže. Moře je především vhodné pro rodiny s dětmi kvůli postupně svažujícímu se vstupu, tudíž děti se mohou bezpečně čvachtat od rána do večera. A občerstvení? O to nemusíte mít vůbec žádný strach. Celý okraj pláže je obsazený malými bary, kde najdete přesně to, na co máte chuť. Poslouží také k malému odpočinku od ostrého sluníčka. Na pláži také narazíte na oblíbené vodní atrakce, kterým děti ani vy neodoláte.

Tipy na výlety

Svoji dovolenou si můžete příjemně zpestřit návštěvou vodního parku Aquasplash nebo nádherné zoologické zahrady. Odpolední procházky budou obohaceny mnoha butiky, obchůdky a také restauracemi, které Vás vtáhnou dovnitř pouhou vůní vynikajícího jídla. Také si nesmíte nechat ujít čtyř kilometrovou promenádu, kde si na své přijdou i děti, pro které je zde umístěno mnoho atrakcí. A večer si obohaťte návštěvou místních diskoték, které najdete na každém růžku.
Neváhejte a podnikněte třeba i víkendový výlet do tohoto krásného městečka, ve kterém se meze nekladou.

chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram