Dovolená Lignano – informace

Datum: 
9. 2. 2020
Autor: 
lucyholiday

Lignano Sabbiadoro je nejbližším střediskem Itálie co se vzdálenosti z České republiky týče a jedno z nejoblíbenějších italských letovisek.

Letovisko vystavěné na poloostrově se nachází nedaleko Terstu v kraji Friuli-Venezia Giulia . Pro Lignano je typická velmi široká a dlouhá písečná pláž s přilehlou promenádou. Čistota moře a pláží byla několikrát oceněna „modrou vlajkou“. Toto letovisko vzdálené zhruba 90 km od Benátek se vyznačuje vysoce kvalitním servisem pro turisty a návštěvníky. Přímo u pobřežní promenády je příjemný pás borovicové aleje. Pláže jsou vyhledávány milovníky vodních sportů i rodinami s dětmi. Těm vyhovuje velmi pozvolně se svažující dno moře.

Itálie a Lignano – vysoká úroveň služeb

Lignano nabízí nepřeberné možnosti vyžití pro děti i dospělé. Moderní obchody, restaurace, pizzerie nebo cukrárny s pravou italskou zmrzlinou. Pravidelně každé pondělí v týdnu se konají v Lignanu trhy. V centru letoviska vyrostou stánky s oblečením, obuví, potravinami, květinami, ovocem nebo zeleninou.

Lignano Aquapark Aquasplash

Známý vodní park Aquasplash se spoustou atrakcí, skluzavek a bazénů se nachází na okraji Lignana. V ceně vstupného je parkovné zdarma, uvnitř areálu je bar s občerstvením.

Zábavný park pro celou rodinu – Lignano Gulliverlandia

Nalézá se hned vedle aquaparku. Část tvoří akvárium, kde návštěvníci procházejí průhledným tunelem pod hladinou a mohou tak obdivovat plovoucí žraloky a další mořské ryby. Další část tvoří park naplněný atrakcemi až k prasknutí. Můžete se projet pravěkou lodí po vodopádu, navštívit opravdový cirkus, představení se cvičenými tuleni, závodit na motokárách, terenních autech nebo se projet v vlakem na horské dráze. Součásti je i dinopark s pravěkými zvířaty ve skutečné velikosti. Přímo v areálu se nachází i vysoká otáčivá panoramatická vyhlídková věž. Z ní je možné přehlédnout celé Lignano, jeho okolí i panorama Dolomit.

Zoologická zahrada Lignano

Ve směru na část Lignano Riviera se nachází jedna z největších zoologických zahrad severní Itálie. V  je k vidění více než 2000 druhů zvířat.

Apartmány Lignano

Apartmány v Lignanu, které naleznete v našem katalogu, jsou rozprostřeny po celém městě, ve všech jeho částech. Samozřejmostí je kompletní a moderní vybavení. Všechny apartmány v Lignanu jsou na vysoké úrovni ostatně jako celé Lignano. Vybere si i rodina s dětmi, v nabídce jsou i levné apartmány v Lignanu. Dopručujeme brzkou rezervaci, destinace je velmi oblíbená.

Samotné město severní Itálie Lignano se skládá z 3 částí:

Lignano Sabbiadoro

Nejrušnější centrum Lignana – středisko zábavy a nočního života, ve kterém se nacházejí restaurace, nejlepší  obchody známých značek, sportovní zařízení, noční kluby, diskotéky, herny a zábavní podniky. Vyznačuje se čilým denním i nočním životem.

Lignano Pineta

Je klidnou zónou. Apartmány Pineta, vily i hotely jsou schované v zeleni. I zde naleznete typickou promenádu s obchody a restauracemi, ale větší část Lignano Pineta tvoří klidnější čtvrti s apartmány, vilkami a rezidencemi. Všechny ulice Lignano Pineta jsou uspořádány do spirály. V centru Pinety je umístěn nádherný park Ernesta Hemingwaye s dřevěnými prolézačkami a jinými atrakcemi pro děti i pro dospělé.

Ligano Riviera

Apartmány v Lignano Riviera jsou obklopeny zelení stejně jako v Pinete. Jde o nejklidnější čtvrť z ubytování v Lignanu. V části Lignano Riviera naleznete také termální lázně, které byly vybudovány v roce 1963. V této čtvrtí ústí řeka Tagliamento do moře. Místo se proto vyznačuje typickou středomořskou vegetací.

 

zpět do katalogu ubytování v Lignanu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram