Dovolená Lido di Jesolo – informace

Lido di Jesolo – jedno z největších a nejznámějších  letovisek benátské oblasti  a italského severního pobřeží Jadranu. Může se pochlubit téměř 15ti kilometrovou pláží zlatého písku. Podél celého letoviska vede dlouhá promenáda s  obchody, restauracemi, kavárnami, která se večer mění v rušné korzo.

 

Letovisko v létě žije rušným turistickým životem. Díky dlouhé pláži a vysokým budovám hotelů a turistických komplexů podél moře je občas nazýváno „italským Miami“.  Lido di Jesolo je vhodné především pro mladé, jenž vyhledávají na dovolené zábavu či pestrý noční život.

 

Centrum Lido di Jesolo je vyhlášeným rušným místem se spoustou zábavy, okrajové části poskytují příjemné ubytování s klidnějším prostředím. Táhne se jím dlouhá hlavní třída s restauracemi, bary, kavárnami a obchody, najdete zde malé cukrárny s výbornou zmrzlinou, obchůdky se suvenýry i prodejny drahých značek.

Lido di Jesolo každoročně dostává prestižní ocenění Modrá vlajka, které uděluje evropská komise za kvalitu a čistotu pláží a služeb s tím spojených, což garantuje jejich vynikající úroveň.

 

Pláž Lido di Jesolo

Dlouhá písečná pláž je tvořena velmi jemným pískem a je vyhlášená svým pozvolným a bezpečným vstupem do moře. Díky tomu je vhodná zejména pro děti nebo zdravotně postižené. Pláž je v průměru 50 až 100 metrů široká. Pláž je jak veřejná, tak soukromá. Na soukromé části jsou rozestavěny slunečníky s lehátky, které si návštěvník může pronajmout. Pás u vody, před slunečníky, je veřejný a je možné zde použít vlastní slunečník. Pláž je každodenně udržována a je zde k dispozici spousta služeb (sprchy, WC, hřiště na míčové hry, půjčovny šlapadel, aj.) Po většinu roku je moře klidné. K tomu přispívají vlnolamy, které vybíhají kolmo z pláže do moře. V moři se nachází i několik zajímavých míst vhodných k potápění.

 

Dovolená v Lido di Jesolo

Přímo na pláži jsou půjčovny lodiček, šlapadel, nafukovacích člunů nebo motorových skútrů. Na promenádě můžete provozovat jogging, jízdu na kolečkových bruslích nebo na kole, a to na přímořské nebo městské cyklistické stezce. Ve městě je možno navštívit aquapark Aqualandia – je přezdíván „Karibským ostrovem“, má 26 atrakcí, největší evropský bungee jumping a nejvyšší skluzavku světa. V roce 2009 vyhrál ocenění nejlepší aquapark Itálie. V Jesolo nabízí též lunapark, tropicarium, mořský svět nebo minigolf.

Nedaleko Lido di Jesolo je jedno z krásných golfových hřišť severu Itálie – Pra delle Torri.

 

Zábava v Lido di Jesolo

V Lido di Jesolo se konají pravidelné koncerty italských zpěváků, hudebních skupin. Pro malé návštěvníky se na pláži a v parcích nachází celá řada klouzaček, prolézaček, houpaček a dalších zábavných zařízení. V Jesolu je kromě diskoték i množství krásných náměstí, restaurací, pizzerií, kaváren, barů, cukráren. Najdete zde řadu obchodů se značkovou či sportovní módou nebo velká nákupní střediska. Vyhlášená je ulice Via Bafile, která  se ve večerních hodinách promění v pěší zónu. Rušnější Jesolo je  kontrastem s poklidným sousedním střediskem Eraclea Mare.

 

Výlet do Benátek

Benátky jsou přezdívané nejromantičtějším městem světa. Nejen Náměstí svatého Marca se slavnou bazilikou a Dóžecím palácem nebo visutý most Rialto. Součástí návštěvy města by měla být i plavba Canalem  Grande. Určitě vám doporučujeme i zpáteční plavbu lodí. Občerstvit se můžete v barech mimo hlavní frekventované trasy a náměstí nebo tam, kde mají vyvěšené ceny, neboť se jedná o jedno z nejdražších světových míst.

Pokud pojedete autem počítejte s parkovným na centrálním parkovišti v těsné blízkosti centra.

 

Trhy  Lido di Jesolo – každý pátek.

Vyberte si ubytování v Lido di Jesolo

Napsat komentář

Váš email nebude publikován. Povinná pole jsou označena symbolem *