Dovolená Caorle

Caorle se nachází na severním pobřeží Jaderského moře, mezi oblíbenými Benátky a Terstem. Jedná se o unikátní místo tvořeno cennou historickou architekturou, ale také i moderními stavby, které jsou naprostými trendy současnosti. Díky blízkým písečným plážím lze perfektně zkombinovat odpočinkovou dovolenou s dovolenou plné poznáváním nových památek a míst s bohatou historií.
Poznejte zemi plnou veselé nálady, kterou zachycují nejen její obyvatelé, ale i uličky s mnoha barevnými domy. Také tu nejlepší pizzu pod sluncem a v neposlední řadě si nesmíte zapomenout vychutnat sklenku vynikajícího vína u příjemného šplouchání mořských vln.

Relax u moře

Pokud toužíte po pořádném válení u moře, je Caorle tou správnou volbou. Místní pláž je tvořena krásným zlatavým pískem, které není poškozeno žádnými odpadky díky pravidelné péči. Tato pláž je oblíbená též kvůli bezpečnému a pozvolnému vstupu do moře, kde hloubka začíná až po cca 50ti metrech. Během poledních hodin je možné využít nabízejících vodních sportů a také opravdu vydařeného vodního parku Aquafollie. A trošku té romantiky na konec. Večerní plán je naprosto jasný, západu Sluníčka nad nekonečným mořem neodolá nikdo.

Kam vyrazit?

Plavba lodí nesmí chybět. Do Benátek se lze dopravit autobusem, ale záživnější alternativou je bezprostředně loďka, na kterou nasednete přímo v Caorle. Lodí také můžete podniknout i výlet zaměřený na rybaření, který bude též nezapomenutelným zážitkem. A jednou z nejznámějších památek je katolický kostel Duomo di Caorle, který se svou vysokou kulatou věží v Caorle vyjímá. Nebo také centrum města Centro storico, kde se nachází oblíbený Dóm svatého Štefana. A právě tady si můžete zakoupit suvenýrek z vaší dovolené.
Neváhejte a podnikněte třeba i víkendový výlet do tohoto krásného městečka, ve kterém se meze nekladou.

chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram