Dovolená Caorle – informace

Datum: 
7. 2. 2020
Autor: 
lucyholiday

Dovolená v Caorle 2022

Itálie Caorle – jeno z nejhezčích měst ze všech letovisek mezi Benátkami a Terstem. Založeno bylo již kolem roku 40 př.n.l. Bývalý románský přístav je dnes oblíbených turistickým centrem, vzdáleným 50 km od Benátek. Dovolená v Caorle nabízí širokou škálu nejrůznějšího vyžití pro všechny věkové kategorie.

Itálie Caorle – dovolená v malých Benátkách

Velmi oblíbené letovisko Caorle severu Itálie se skládá ze dvou hlavních částí částí, které navazují na historické centrum. Na jih od centra se táhne pláž Ponente s širokou třídou s množstvím obchodů všeho druhu a velkým přístavem námořních jachet. Naleznete zde i několik kurtů, minigolf či dětská hřiště. Na sever se táhne půlkruhová pláž Levante s aquaparkem Aquafollie a lunaparkem, jehož návštěva potěší jak děti, tak i dospělé. Každou sobotu ožívá Levante i trhem s nejrůznějším zbožím.

Přilehlou částí, která bezprostředně navazuje na Caorle je Porto Santa Margherita. Jde o moderní letovisko, které odděluje od původního Caorle řeka Livenza.

Další částí je Caorle Altanea s nově vystavěnými apartmány a vilami.

Caorle – popis městečka

Moderní Caorle si díky historické části zachovává ráz podobný nedalekým Benátkám. Městečko Caorle si i přes rozsáhlou novou výstavbu zachovalo historický starobylý ráz. Ten tvoří zejména jeho staré centrum s bazilikou a vysokou zvonicí, křivolaké uličky s restauracemi, krámky a kavárnami se známou románskou věží a starými historickými domy. Část promenády na břehu moře je lemována sochami a různými do kamene vytesanými plastikami. Jejich počet se každoročně zvyšuje, protože se v Caorle koná sochařské setkání.

Caorle apartmány pro každého

Naše nabídka ubytování v Caorle zahrnuje apartmány s bazénem, rezidence u moře i vily dále od pláže v klidné části mimo rušné centrum. Dovolená v Caorle je vhodná pro rodiny s dětmi. Jsou zde dětská hřiště, hřiště na pétanque, půjčovny šlapadel, lodiček. Pláže, které se táhnou od historického centra na sever i na jih jsou z jemného písku a pozvolně se svažující daleko do moře. Pláže v Caorle jsou placené a nabízející veškerý plážový servis. Jsou zde i úseky, kde lze použít vlastní slunečníky. Placené pláže jsou každé ráno čisté a upravené, je zde sociální zařízení, sprchy, u některých je restaurace, bary. Samozřejmostí jsou neustále dohlížející plavčíci. Přímo v Caorle mohou dospělí i děti navštívit aquapark Aquasplash a večer zavítat do lunaparku.

Levné apartmány Caorle

Vybere si určitě každý i mladé rodiny s dětmi. Pohoda vlastního apartmánu je zejména u malých dětí neocenitelná. Apartmány v Caorle jsou kompletně vybaveny kuchyňským nádobím, náčiním. Ceny ubytování v Caorle jsou na velmi rozumné úrovni, tuto dovolenou si může dovolit opravdu každý. Výhodou je výborná dostupnost z České republiky, z Brna je to do Caorle 700 km.

zpět do katalogu ubytování v Caorle

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram