Dovolená Bibione – informace

Datum: 
8. 2. 2020
Autor: 
lucyholiday

Rodinná dovolená v Bibione

Bibione je již řadu let jednou z nejpopulárnějších a nejznámějších destinací mezi turisty z celé Evropy a stejně tak i pro turisty české. Nachází se v Itálii na hranici regionu Benátsko a Friuli Venezia Giulia. Dovolená v Bibione je opravdu pro každého. Město je ideálním místem pro ty, kteří touží po klidné dovolené spojené s komfortem poskytovaných služeb a vymožeností moderního města. Městečko Bibione svými příznivými středoevropskými klimatickými podmínkami umožňuje návštěvníkům koupání od května do září na plážích Jaderského moře.

Dovolená v Bibione na nekonečné pláži

Pláž v Bibione se táhne podél všech jeho částí. Má celkovou délku přes 10 km a je druhou největší pláží v Itálii. Pláž je celá z jemného světlého písku s pozvolným vstupem do moře, vhodná zejména pro rodiny s dětmi. Místy můžete jít i desítky metrů od pobřeží a stále dostanete na dno. Ideální je pro ostražité maminky, nehrozí ani riziko zranění o skaliska a kameny jejich potomků. Pro děti je tu opravdový ráj. Samozřejmostí jsou stanice první pomoci a pobřežní záchranáři dohlížející a provoz na pláži i v moři. Spousta dětských atrakcí se nachází podél pobřežní promenády. Tradičně pro svou čistotu dostává pláž v Bibione modrou vlajku.Bibione je i oblíbeným lázeňským střediskem, místní lázně jsou zde otevřeny celoročně. Pro milovníky sportu jsou k dispozici tenisové kurty, petanque, golf, minigolf, pronájem lodí, sportovní rybolov, plážový volejbal, windsurfing, in-line bruslení, jízdy na koních, cykloturistika. Po celém městě jsou upraveny kilometry kvalitních cyklostezek.

Apartmány Bibione – ubytování ve všech částech města

Nabídka ubytování v Bibione je velmi široká, apartmány se nachází ve více než 200 rezidencích, vilách a bungalovech. Všechny námi nabízené apartmány jsou kompletně vybavené, včetně kuchyňského nádobí a nářadí. Vybrat si lze apartmány Bibione všech velikostí a typů – u moře blízko pláže, rezidence s bazénem nebo ubytování dál od rušného centra v klidnějších částech města. Nabízíme levné ubytování Bibione i pro mladé rodiny s dětmi nebo seniory.

Bibione dovolená 2022

Počátek slávy Bibione se datuje zhruba do 60.tých let 20.století, kdy byly kolem původní laguny vysazeny listnaté stromy a v 80.letech po otevření hranic východních zemí včetně České republiky se začaly stavět první hotely a rezidence v Bibione. V dalších letech došlo obrovskému rozmachu výstavby a prudkému nárůstu počtu turistů, kteří hledali ubytování v Bibione. Dodnes naleznete kolem laguny původní rybářské domky. Laguna byla i oblíbeným místem známého spisovatele Ernesta Hemigwaye. Levné apartmány Bibione znamenaly volbu nového cíle dovolené v Itálii pro české občany.

Naše apartmány v Bibione

Bibione apartmány nabízíme ve částech města. Pár řádek o jednotlivých částech města.

Bibione – Lido dei Pini

Okrajová část města končící majákem z počátku 20 století. Nyní již není funkční, ale zůstává osvětlen. Velkou část části Lido dei Pini tvoří volná příroda i původní pláž vhodná k procházce k majáku. Směrem na druhou stranu jsou již pláže udržované jako po celém letovisku. Lido dei Pini je nejzelenější částí Bibione s piniovým (borovicovým) porostem.

Bibione – Spiaggia

Střední část Bibione je největší a nejrušnější. Je zde mnoho restaurací, diskoték, půjčovny kol, čtyřkolek. Naleznete zde lunapark pro děti i centrální tržiště. Pokud vás láká noční život, tak je tato část Bibione pro vás tou pravou. Pro rodiny s dětmi je zde mnoho atrakcí, prodejců italské zmrzliny, desítky pouličních obchodů. Stále je na co se dívat, stále se něco děje. Mezi pláží a městem se táhne dlážděná promenáda vhodná pro večerní procházku nebo projížďku na kole. Je v noci osvětlena. V této části se také konají tradiční kulturní festivaly a koncerty a nejrůznější sportovní akce.

Bibione – Lido del Sole

Druhá největší část Bibione, navazující na část Spiaggia je lázeňská Lido del Sole. Tato část města je vhodná pro rodiny s dětmi, protože je klidnější než Spiaggia. V této části naleznete náměstí s fontánou a lázeňské domy. V této části se nachází též sportovní centrum s minigolfem, tenisovými kurty fotbalovým hřištěm.

Bibione – Pineda

Tato část je nejklidnější částí celého Bibione. Nachází se zde přístav a několik turistických kempů. Dovolená Bibione v části Pineda je spojena s klidem a relaxací ve stínu  borovicového lesíku. I zde je kompletní vybavení – spousta obchodů, půjčoven kol a čtyřkolek, restaurací a pizérií. Samozřejmostí jsou i široké možnosti sportovního vyžití od běhu, in-line bruslení či cyklistiku.

Cesta do Bibione

Velkou výhodou je snadná dostupnost autem z České republiky. Na výběr máte několik vhodných tras, podle toho, kde bydlíte. Rádi vám zodpovíme vaše dotazy a poradíme. Pro děti si do auta trochu promyslete jejich zábavu, aby se cestou nenudili a nedeptali vád klasickým dotazem „kdy už tam budeme?“ Po cestě je řada odpočívadel, určitě doporučujeme je využít a protáhnout se. Zejména parkoviště sítě Asfinag jsou českými cestovateli hojně využívána, toalety jsou zde totiž zdarma.

Levné ubytování Bibione se psem

Jeden sektor pláže je vyhrazen pro majitele psů. Jmenuje se Spiaggia Pluto. Každému příchozímu je k dispozici nejen plážový servis (lehátko, slunečník, křeslo), ale i tyč pro přivázání čtyřnohého miláčka, sáčky na psí exkrementy, misky na vodu pro psa. V prostoru této pláže můžete vašemu pejskovi dopřát i mořskou koupel.

zpět do katalogu ubytování v Bibione

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram